Naujienos kraunasi...

LKL apžvalga: pratęsimais ir rekordais papuošta savaitė

Sprogęs Mindaugas Girdžiūnas, pratęsimai Vilniuje bei Utenoje, diskusijų sulaukęs švilpukas rungtynėse tarp Klaipėdos „Neptūno“ ir Panevėžio „Lietkabelio“, atšaldytos Pasvalio „Pieno žvaigždės“ bei komandų papildymai – LKL.LT pateikia įdomiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

MVP. Naudingiausiu praėjusios „Betsafe–LKL“ savaitės žaidėju tapo karjeros rungtynes sužaidęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Mindaugas Girdžiūnas.

Klaipėdietis pergalingame mače su „Šiauliais“ pelnė net 37 taškus ir pasiekė ne tik asmeninį karjeros, bet ir šio sezono lygos rekordą – jis prieš tai priklausė 31 tašką į Kauno „Žalgirio“ krepšį pelniusiam „Dzūkijos“ centrui Keremui Kanteriui.

Žaidėjo surinkti 37 naudingumo balai yra absoliučiai geriausias rezultatas jo karjeroje, o septyni pataikyti tritaškiai – pakartotas asmeninis rekordas, laikęsis nuo 2016-ųjų pavasario, bei geriausias šio sezono rezultatas visoje lygoje.

Įspūdingai žaidęs M. Girdžiūnas nuo ketvirtojo kėlinio pabaigos ir pratęsimo pradžioje pelnė net 17 „Ryto“ komandos taškų iš eilės. Klaipėdiečio vedina sostinės komanda „Šiaulius“ per pratęsimą pranoko 100:96.

Arti sensacijos Vilniuje buvę „Šiauliai“. Saulės miesto komanda (5-20) šeštadienį Vilniuje kaip reikiant patampė „Ryto“ (18-6) ekipos nervus – vieniems turnyro lyderių Antano Sireikos auklėtiniai nusileido tik per pratęsimą 96:100.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui šiauliečiai dar buvo priekyje 88:83, tačiau tuomet įsismagino M. Girdžiūnas. Gynėjas pataikė tritaškį, pridėjo du baudų metimus, o mačo pabaigoje sudėtingu metimu kaire ranka išplėšė ir pratęsimą.

Per pridėtą laiką M. Girdžiūnas įšovė dvitaškį ir tritaškį, E. Bendžius pridėjo dvitaškį, o spurtą užbaigė du taškus pelnęs tas pats M. Girdžiūnas – „Rytas“ priekyje buvo 99:91.

Tokia persvara ramaus gyvenimo vilniečiams negarantavo. „Šiauliai“ sugebėjo priartėti per 3 taškų atstumą bei turėjo galimybę išplėšti ir antrą pratęsimą, tačiau laisvas iš toli atakavęs Ignas Vaitkus buvo netaiklus.

„Galima pasakyti, kad praėjome šalia rungtynių. Nesupratau, kur buvo mūsų galvos, – po pergalės sakė „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis, – Galima kalbėti apie jaunus žaidėjus, bet šiandien patyrę krepšininkai, kurie turi duoti, praėjo šalia rungtynių. Todėl toks rezultatas.“

Nuožmus mūšis Klaipėdoje. Panevėžio „Lietkabelis“ (15-10) po atkaklios kovos uostamiestyje 74:72 pranoko Klaipėdos „Neptūną“ (19-6) bei nutraukė pastarųjų trijų pergalių seriją.

Pirmaujanti komanda šiame susitikime keitėsi 19 kartų, o didžiausias skirtumas tarp ekipų buvo vos 7 taškai.

Atkaklus mūšis persikėlė ir į paskutinę rungtynių minutę. „Neptūno“ centras Jerai Grantas puolime nusiėmė kamuolį bei pelnęs dvitaškį išvedė šeimininkus į priekį 72:71.

Po „Lietkabelio“ trenerio Nenado Čanako paprašytos minutės pertraukėlės panevėžiečiai atliko sėkmingą ataką – Jamaras Wilsonas surado po krepšiu atsidengusį Mindaugą Kupšą, kuris persvėrė rezultatą svečių naudai – 73:72.

Kitoje atakoje Deividas Gailius agresyviai veržėsi link krepšio, sulaukė M. Kupšo kontakto, tačiau ne teisėjų švilpuko – arbitrų nuomone taisyklių pažeidimo nebuvo.

„Neptūno“ žaidėjai greitomis pražangomis stabdė panevėžiečius, o J. Wilsonas realizavo tik vieną baudos metimą. Pergalę išplėšti galėjęs D. Gailiaus tolimas šūvis tikslo nepasiekė.

„Toje situacijoje yra didelis klaustukas – ar buvo pražanga, ar ne, – apie lemiamą D. Gailiaus išpuolį sakė „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis. – Manau, kad jis gana neblogai išprovokavo M. Kupšą judėti. Nuspręs teisėjų komisija, bet, manau, kad ten buvo judanti pražanga.“

Atšaldytos „Pieno žvaigždės“. Dešimt pergalių per pas pastarąsias dvylika rungtynių iškovojusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (14-11) ant žemės 88:70 nuleido Kauno „Žalgiris“ (22-3).

Kauniečių pranašumas nekėlė abejonių nuo pirmųjų dvikovos sekundžių. Kaip iš natų rungtynes pradėjęs „Žalgiris“ greitai susikrovė dviženklę persvarą (15:5), kuri jau antrojo ketvirčio pradžioje pasiekė triuškinančią ribą – 32:9.

Prieš dvigubą Eurolygos savaitę treneriui Šarūnui Jasikevičiui buvo puiki galimybė pailsinti pagrindinius krepšininkus. Šeštadienio dvikovoje ant parketo pasirodė visi 12 žaidėjų, o nemažai laiko pasireikšti gavo ir jaunieji krepšininkai.

Lukas Uleckas rungtyniavo 25 minutes ir pelnė 8 taškus, atkovojo 4 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Erikas Venskus per 9 minutes pridėjo 4 taškus ir 4 atkovotus kamuolius. Roko Jokubaičio sąskaitoje per 18 minučių – 11 taškų

Žalgiriečius į priekį vedė buvo kova dėl kamuolių (48:32) bei užtikrintas pataikymas iš toli – tikslą pasiekė 13 iš 29 (44 proc.) „Žalgirio“ mestų tritaškių.

„Graži pergalė. Malonu, kad kontroliavome rungtynes nuo pat pradžių. Manau, kad pradėjome su geru mentalitetu, – po pergalės kalbėjo „Žalgirio“ strategas Š. Jasikevičius, – Momentais jautėsi, kad kažkiek esame pavargę po ketvirtadienio rungtynių, bet visumoje – tiek žaidėjų pastangos, tiek mentalitetas turėtų džiuginti.“

Permainingoje kovoje triumfavusi „Dzūkija“. Alytaus „Dzūkija“ (8-16) išvykoje iššvaistė 22 taškų persvarą, tačiau per pratęsimą 84:81 palaužė Utenos „Juventus“ (10-15) krepšininkus.

Trečiojo kėlinio viduryje po Pauliaus Danisevičiaus metimo „Dzūkijos“ pranašumas pasiekė rekordinę ribą (60:38), tačiau aikštelės šeimininkai nebuvo linkę sudėti ginklus anksčiau laiko.

Martinas Gebenas inicijavo „Juventus“ spurtą 14:0, o ketvirtajame kėlinyje atliko dar vieną sėkmingą atkarpą 13:1 bei po Karolio Guščiko dvitaškio mačo rezultatas tapo lygus – 69:69.

Utenos komandos legionierius Kenny Gainesas pataikė tolimą metimą (78:77), taip dzūkams palikdamas vos 5 sekundes. Artūras Jomantas puolime atsikovojo kamuolį bei išprovokavo varžovų pražangą. Vis dėlto pergalę atnešti galėjęs puolėjas realizavo tik vieną baudos metimą.

Pratęsimas pasitaikė išskirtinai nerezultatyvus – komandos kartu iš viso pelnė vos 9 taškus. K. Gainesas turėjo progą išplėšti antrą pratęsimą, tačiau jo tolimas šūvis tikslo nepasiekė.

„Kaip ir žinojome, kad dzūkai susispaudžia, kontroliuoja tą baudos aikštelę, leidžia mesti metimus. Šiandien prametėme daug metimų labai laisvi. Labai sunku buvo į tai žiūrėti, tada nuleidome rankas ir gynyboje, kas buvo blogiausia.

Antroje pusėje truputį pakoregavome gynybą ir pradėjome sugrįžimą. Apsigynus atsirado ir pojūtis puolime, pratęsimo mes buvome verti,“ – sakė „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

„Nevėžio“ pralaimėjimų seriją pratęsusi „Skycop“. Martyno Gecevičiaus ir Malcolmo Granto vedina Prienų „Skycop“ (9-16) namuose 81:78 palaužė Kėdainių „Nevėžį“ (4-21), kuriam tai buvo septintoji iš eilės nesėkmė „Betsafe–LKL“ čempionate.

Prieniškius į pergalę atvedė daugiau nei pusę komandos taškų pelnę M. Gecevičius ir M. Grantas. Lietuvis surinko 24 taškus, o amerikietis į buvusios komandos krepšį įmetė 18 taškų.

„Nevėžio“ pergalei nepakako ir rekordinio Zaido Hearsto pasirodymo. Gynėjas pelnė 28 taškus (6/12 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po 4 sykius suklydo ir prasižengė bei surinko 26 naudingumo balus.

Amerikietis rekordus fiksavo taškų, atkovotų kamuolių bei naudingumo balų grafose.

Likus minutei iki rungtynių pabaigos „Skycop“ turėjo saugų 7 taškų pranašumą – 75:68, tačiau „Nevėžis“ jį ištirpdyti sugebėjo iki 3 taškų, kuomet likus 11 sekundžių iki dvikovos pabaigos tritaškį įsūdė Martynas Varnas.

Po šio epizodo komandos apsikeitė taikliais baudų metimais, o pergalę iškovojęs Prienų klubas vėl pakilo į 7-ąją poziciją pirmenybėse.

Papildymai. Praėjusią savaitę naujų žaidėjų sulaukė „Ryto“ ir „Pieno žvaigždžių“ ekipos.

Sostinės komanda rado pamainą šiurpią traumą patyrusiam Chrisui Krameriui - Nuo šiol sostinės ekipos marškinėlius vilkės 28-erių įžaidėjas Derekas Needhamas.

Iš JAV kilusiam, tačiau ir Juodkalnijos pilietybę turinčiam gynėjui Lietuva – pažįstama šalis. Profesionalaus krepšininko karjerą 2013-aisiais jis pradėjo būtent čia. Tuomet po studijų koledže D. Needhamas atvyko į „Šiaulius“.

Šį sezoną D. Needhamas taip pat lankėsi Vilniuje. 180 centimetrų ūgio krepšininkas nuo sezono pradžios rungtyniavo „AS Monaco“ klube ir du kartus žaidė prieš „Rytą“ Europos taurės turnyre.

Įžaidėjas šio sezono Europos taurėje vidutiniškai rinkdavo po 8,7 taško ir 3,9 rezultatyvaus perdavimo.

Papildymo po krepšiu pagaliau sulaukė ir „Pieno žvaigždės“. Klubas oficialiai sudarė kontraktą su anksčiau Pasvalyje jau rungtyniavusiu 29-erių metų amerikiečiu Yancy Gatesu. Su žaidėju susitarta iki sezono pabaigos.

206 cm ūgio aukštaūgis gali rungtyniauti tiek sunkiojo krašto puolėjo, tiek ir centro pozicijose. „Pieno žvaigždžių“ gretose Y. Gatesas žaidė prieš šešerius metus.

Į „Pieno žvaigždes“ amerikietis grįžta iš Meksikos. Šios šalies pirmenybėse Y. Gatesas vidutiniškai pelnė po 15,3 taško ir atkovojo po 7,8 kamuolio.

Nuobauda „Rytui“. Lietuvos krepšinio lyga (LKL) už pakartotą LKL nuostatų punkto pažeidimą skyrė dar vieną finansinę baudą Vilnius „Ryto“ krepšinio klubui.

2019 m. kovo 10 d. per „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes tarp „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkų „Ryto“ klubo sirgalių grupuotė skandavo necenzūrinę skanduotę, skirtą įžeisti varžovų klubą.

Tokiu būdu „Ryto“ sirgalių grupė pažeidė LKL nuostatų 44.1.5. punktą, kuris sako, kad LKL klubų sirgaliams ir sirgalių grupėms LKL rungtynių metu draudžiama skanduoti skanduotes, kuriose yra necenzūrinių žodžių[...].

Tai antras kartas šį sezoną, kai „Ryto“ sirgalių grupė pažeidžia šį LKL nuostatų punktą. Už tai „Ryto“ klubui skirta 1000 eurų bauda.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio

"Fenerbahče" nori dar labiau auginti raumenis: siekia prisivilioti NBA rungtyniaujantį aukštaūgį
Paskelbusi apie Bobano Marjanovičiaus įsigijimą, Stambulo „Fenerbahče“ nežada sustoti. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai siekia prisivilioti dar vieną NBA patirties turintį
Šeškaus veiklumu besidžiaugiantis Mažeikių klubo vadovas tik pasijuokė iš niūrių prognozių
Mažeikių „M Basket-Delamode“ vadovas Arūnas Liškus pasitinka antrąjį „Betsafe-LKL“ sezoną po sugrįžimo. Klubo galva tikina, jog praėję krepšinio metai buvo
Ambicingame Dubajaus klube rungtyniaus ir buvęs žalgirietis
Ambicijų neslepiantis Dubajaus „Dubai“ klubas pasipildė dar vienu naujoku. Juo tapo prieš du sezonus Kauno „Žalgiryje“ rungtyniavęs Isaiah Tayloras, rašo Krepšinis.lt.Sezoną
Netikėtas kvietimas iš Moranto lūpų: ragina palaikyti "Šiaulius" mūšyje su "Žalgiriu"
Jau šį savaitgalį startuos naujasis Lietuvos krepšinio lygos sezonas. Šeštadienį ir sekmadienį į kovą dešimties komandų turnyre stos pirmieji klubai, rašo
Pirmą trofėjų Maskvoje iškėlęs Avramovičius: CSKA nusipelno žaisti Eurolygoje ir tikiuosi, kad žais
Skambiausias Maskvos CSKA tarpsezonio pirkinys Serbijos rinktinės žvaigždė Aleksa Avramovičius Rusijos sostinėje nuo pirmųjų dienų raško pirmuosius vaisius, rašo Krepšinis.lt.Raudonarmiečiams
Eurolygos media dienos užkulisiai ir komandos draugų nepažinę žalgiriečiai
Artėjančią sezono pradžią Eurolygos komandoms kiekvienais metais įprasmina Eurolygos media diena. Per antradienį „Žalgirio“ arenoje vykusią media dieną žalgiriečiai fotografavosi
"Žalgiris" nesustoja: pristatė dar vieną naują rėmėją
„GBY Rent“, viena sparčiausiai augančių automobilių nuomos įmonių Lietuvoje, su džiaugsmu praneša apie naują partnerystę su Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubu.
Pristatytas LKL sezonas: pasikeitimai transliacijose bei SPS naujovės (Maskoliūno komentaras)
Ketvirtadienio rytą Vilniuje buvo surengta spaudos konferencija, kurios metu krepšinio bendruomenei pristatytas naujasis, 2024-2025 m., „Betsafe-LKL“ sezonas.Dalis šio sezono
Sabonis tinklalaidėje labiausiai gyrė Giedraitį
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, po praėjusią savaitę Turkijoje praleistos treniruočių stovyklos, trečiadienį kimba į darbus „Žalgirio“ arenoje ir ruošiasi
Jonavoje rungtyniaus Ukrainos rinktinės įžaidėjas
Jonavos „CBet“ pasirašė sutartį su 27-ų metų 188 centimetrų ūgio įžaidėju Vitalijumi Zotovu.Krepšininkas per savo karjerą yra gynęs „Donetsk“, „Budivelnyk“,
"Rytas" vos neprisižaidė su svečiais iš Jonavos
Kontrolinių rungtynių ciklą sunkia pergale užbaigė Vilniaus „Ryto“ krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Lietuvos čempionai sostinėje 109:104 (35:30, 30:27, 29:18, 15:29)
Prieš sezono startą – Šaro ėjimas: pasikvietė Marjanovičių
Likus porai savaičių iki naujojo Eurolygos sezono starto savo priekinę liniją sustiprino Stambulo „Fenerbahče“ ekipa, kurią treniruoja Šarūnas Jasikevičius, rašo Krepšinis.lt.Finalo
LKF prezidento rinkimuose Balčiūnas užtikrintai įveikė Javtoką
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento rinkimuose užtikrintą pergalę iškovojo Mindaugas Balčiūnas, įveikęs Robertą Javtoką, rašo Krepšinis.lt.Už M. Balčiūną
"Žalgiris" 80 metų jubiliejų pasitinka su atnaujinimais "Žalgirio" arenoje
Artėjant oficialiai Kauno „Žalgirio“ 80-ojo sezono pradžiai, klubas ne tik prisimena savo turtingą istoriją, bet ir žvelgia į ateitį. Vasarą „Žalgirio“ arenoje buvo atlikti
Čempionų lygos atranka – sunkus "Juventus" kelias ir favoritu laikomas Kurtinaičio klubas
Rugsėjo 17-22 dienomis Turkijoje, Antalijoje vyks FIBA Čempionų lygos atranka, kur kovos ir Utenos „Juventus“. Taip pat dėl kelialapio į pagrindinį FIBA Čempionų lygos turnyrą kausis
Buvęs žalgirietis pateko į FIBA Šlovės muziejų
Singapūre buvo pagerbti aštuoni nauji FIBA Šlovės muziejaus atstovai tarp kurių ir buvusios NBA žvaigždės, ir buvęs žalgirietis Kirkas Penney, rašo Krepšinis.lt.Zelandietis
"Wolves" triumfavo turnyre Rygoje
Pergalingai keturių komandų sostinėje finišavo Vilniaus „Wolves Twinsbet“ krepšininkai. Lietuvos klubas finale įveikė Rygos „Rigas Zelli“ 93:91 (18:29, 28:25,
Trinchieri: keliose paskutinėse minutėse prarasta disciplina kainavo pergalę
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai draugiškame turnyre Turkijoje dėl „Gloria“ taurės užėmė antrą vietą, rašo Krepšinis.lt.Žalgiriečiai buvo pakankamai
"Lietkabelis" sutriuškino VEF ir iškovojo Baltijos Supertaurės bronzą
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ baigė pasirengimo sezonui rungtynių ciklą – paskutiniame draugiškame mače Nenado Čanako auklėtiniai Baltijos Supertaurės mažajame finale
Krapikas: turime savų uždavinių
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį užbaigs pasirodymą „Gloria Cup“ turnyre bei savaitę trukusią treniruočių stovyklą Turkijoje.Žalgiriečiai nuo 17:30 val.
Jonavoje – ketverius metus "Ryto" sistemoje praleidęs talentas
Jonavos „CBet“ pasirašė trijų metų sutartį su dvidešimtmečiu 194 centimetrų ūgio gynėju Modestu Babraičiu.Krepšinį žaisti M. Babraitis pradėjo „Tornado“
Motiejūnas – vienas "Monaco" pergalės kalvių
Pasiruošimo naujam sezonui ciklą pergalingai užbaigė Prancūzijos lygos čempionas „Monaco“ klubas, rašo Krepšinis.lt.Monako Kunigaikštystės atstovai Ispanijoje
"Wolves" turnyre Rygoje startavo pergale prieš Latvijos čempionus
Pergalių seriją pasirengimo sezonui cikle pratęsė Vilniaus „Wolves Twinsbet“ ekipa. Sostinės krepšininkai Rygoje pergalingai pradėjo „Fracht Baltic Super Cup“ turnyrą,
"Lietkabelis" patyrė nesėkmę Baltijos Supertaurės pusfinalyje
Sezono startui besiruošiantis Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ sužaidė priešpaskutines kontrolines rungtynes – Nenado Čanako auklėtiniai Baltijos Supertaurės pusfinalyje
Dunstonas prieš mačą su buvusiu klubu: tikrai perėmiau 4 kamuolius? Stengiuosi žaisti su didele energija
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po penktadienį vakare iškovotos pergalės rungtynėse su Berlyno ALBA (80:60), sekmadienį užbaigs pasirodymą „Gloria Cup“ turnyre
Prie Jonavos klubo prisijungęs Mačijauskas: tiklsas – nustebinti žiūrovus blokais
Jonavos „CBet“ pasirašė vienerių metų sutartį su 22-ų metų 210 centimetrų ūgio vidurio puolėju Matu Mačijausku.Krepšininkas yra baigęs Sostinės krepšinio mokyklą,
Sezono atidarymo mače – legendinio trenerio Sargūno pagerbimas ir marškinėlių iškėlimas
Prieš 60 metų įkurtas Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšinio klubas tęsia savo jubiliejaus minėjimą – Betsafe-LKL sezono atidarymo rungtynėse rugsėjo 21 d. Panevėžyje
Trinchieri kalbėjo apie augimo skausmus, Ulanovas – apie gerą gynybą
Po pergalės prieš Berlyno ALBA Kauno „Žalgirio“ strategas Andrea Trinchieri buvo patenkintas, kad jo auklėtiniams pavyko padaryti tinkamas išvadas po pralaimėjo Bursos „Tofaš“