Naujienos kraunasi...

Aštuoniolikmečiai laimėjo trilerį prieš vokiečius ir pateko į pusfinalį

Tvirtą charakterį ir gražią kovą pademonstravusi Lietuvos aštuoniolikmečių (U18) vaikinų rinktinė įveikė ketvirtfinalio barjerą ir kovos dėl medalių Europos čempionate Graikijoje. Sauliaus Štombergo auklėtiniai trilerio vertose rungtynėse 73:71 (18:23, 24:20, 19:16, 12:12) palaužė Vokietijos bendraamžius.

Pusfinalyje lietuviai susitiks su Prancūzijos ir Graikijos komandų poros nugalėtoja.

Lietuviai ketvirtfinalio dvikovoje geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių (47-39), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (20-11) ir kiek tiksliau metė tolimus metimus. Lietuvos ekipa taip pat geriau išnaudojo greitą puolimą, tokiu būdu pelnydami 13 taškų, tuo tarpu varžovai įmetė 5.

Rezultatyviausi Lietuvos komandoje buvo po 15 taškų pelnę Laurynas Birutis (14 atk.kam) ir Tadas Sedekerskis, 13 taškų pridėjo Martynas Varnas (6 rez.perd.), po 8 – Laurynas Bieliauskas (7 atk.kam.) ir Gvidas Galinauskas.

Mačą sėkmingiau pradėjo Vokietijos krepšininkai, kurie pelnė 6 taškus be atsako (6:0), tačiau lietuviai netruko atsakyti sėkmingomis atakomis ir sumažino deficitą (4:6). Vėliau Lietuvos komanda nerado kelių link varžovų krepšio, o tuo pasinaudoję vokiečiai vėl turėjo 6 taškų persvarą (10:4). Iki ketvirčio pabaigos Lietuvos rinktinė neleido įsismaginti Vokietijos ekipai, tačiau atsilikinėjo – 18:23.

Tolimą metimą pataikę vokiečiai antrojo kėlinio pradžioje vėl nutolo (26:18), bet lietuviai nekėlė baltų vėliavų ir, suaktyvinę puolimą, likus žaisti 3 minutes iki didžiosios pertraukos, išsiveržė į priekį (35:34). Likus žaisti minutę, Lietuvos komanda jau pirmavo 4 taškais (42:38), bet per likusį laiką spurtavę vokiečiai turėjo minimalią persvarą (43:42).

Trečiajame kėlinyje vyko atkakli kova ir nei viena ekipa neturėjo didesnės iniciatyvos. Sužaidus 5 minutes lietuviai dar turėjo minimalų deficitą (49:50), tačiau netrukus vėl buvo priekyje (59:54, 2 min.).   Iki ketvirčio pabaigos intriga išliko – vokiečiai priartėjo per vieną metimą – 61:59.

Sužaidus dvi minutes lemiamoje susitikimo dalyje, Lietuvos atstovai, po Gyčio Masiulio dvitaškio, pirmavo 63:59. Po M.Varno baudų metimų, lietuviai jau turėjo 6 taškų persvarą (65:59, 7 min.). Tokia įvykių eiga nepatenkinti vokiečiai surengė kelias sėkmingas atakas ir įpusėjus kėliniui sumažino deficitą iki 2 taškų (66:68). Likus žaisti dvi minutes L.Birutis pataikė dvitaškį ir lietuviai pirmavo 72:69, bet varžovai baudų metimais vėl sušvelnino atsilikimą (72:70, 49 sek.), o rungtynės pasiekė savo kulminacinį tašką. Abi komandos apsikeitė klaidomis, ir likus žaisti 8 sekundes, vieną baudos metimą realizavo T.Sedekerskis (73:70). Lietuviai iš karto prasižengė, vokiečiai taip pat pataikė vieną baudos metimą (73:71), bet to buvo maža. Sunkią, bet labai svarbią pergalę iškovojo Lietuvos krepšininkai.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio

Jakučionio benefiso neužteko: 18-mečiai liko be bilieto į pasaulio čempionatą
Lietuvos 18-mečių rinktinė skaudžiu pralaimėjimu užbaigė savo pasirodymą Europos čempionate.Tomo Purlio vyrukai paskutiniajame turnyro mače 89:99 (28:27, 16:28, 28:21, 17:23) nusileido prancūzams
18-mečiai – per žingsnį nuo pasaulio čempionato
Trisdešimt minučių su varžovais vargę Lietuvos 18-mečiai iškovojo žūtbūtinę pergalę, siekiant kelialapio į kitų metų U19 pasaulio čempionatą.Tomo Purlio auklėtiniai 89:80
Neklumpantys pasaulio čempionai nepaliko vilčių ir prancūzams
Pasaulio krepšinio čempionatą pernai laimėjusi Vokietijos rinktinė sėkmingai žygiuoja į priekį ir Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, rašo Krepšinis.lt.Kovoje dėl pirmos B
"Rytą" palikęs Velička grįžo į buvusį klubą
Kaip jau rašėme, Vilniaus "Rytas" atsisveikino su dar vienu triumfo LKL pirmenybėse kalviu Arnu Velička, kuris sostinės garbę gynė vos vieną sezoną.Kaunietis pasirašė vienerių
Itin dramatiškai pralaimėję 18-mečiai iškrito iš kovos dėl medalių
Lietuvos 18-mečiams nepavyko peržengti šalies jaunimo rinktinėms šią vasarą užburto ketvirtfinalio etapo.Tomo Purlio kariauna itin atkakliame Europos čempionato ketvirtfinalyje 86:87
Triuškinančią persvarą išbarstę 18-mečiai vos neprisižaidė, bet peržengė aštuntfinalio barjerą
Vos neprisižaidę Lietuvos 18-mečiai Europos čempionato atkrintamosiose varžybose galiausiai peržengė pirmąjį barjerą.Tomo Purlio treniruojama komanda turnyro aštunfinalyje 94:85 (26:21,
Antroji Vokietijos pergalė išaiškino dar du ketvirtfinalių dalyvius
Vokietijos rinktinė (2-0) užsitikrino kelialapį į olimpinių žaidynių turnyro ketvirtfinalį ir tuo pačiu garantavo vietą jame šeimininkei Prancūzijai, kuri taip pat laimėjo abu pirmuosius
Įspūdingai atsitiesę 18-mečiai dramatiškai palaužė ispanus
Dar viename trileryje pergalių sąskaitą atsidarę Lietuvos 18-mečiai (1-2) išvengė paskutiniosios pozicijos grupėje.Ilgą laiką besivejančiųjų vaidmenyje buvę Tomo Purlio auklėtiniai
Jauniai Europos čempionate patyrė antrą apmaudžią nesėkmę iš eilės
Lietuvos U18 vaikinų rinktinei (0-2) nepavyko atsidaryti pergalių sąskaitos ir antrajame Europos čempionato mače.Tomo Purlio auklėtiniai 96:100 (23:30, 27:15, 23:28, 23:27) krito prieš Slovėnijos
18-mečiai pirmajame čempionato mače dramatiškai nusileido šeimininkams
Suomijoje prasidėjusį U18 vaikinų Europos čempionatą skaudžiu pralaimėjimu pradėjo Lietuvos rinktinė (0-1).Tomo Purlio auklėtiniai dramatiškame pirmajame turnyro mače 80:81 (23:15, 18:21,
Pasaulio čempionai Paryžiuje startavo triuškinančia pergale
Paryžiaus olimpinių žaidynių krepšinio turnyro B grupėse rungtynėse Vokietijos rinktinė šeštadienį 97:77 (28:21, 24:23, 22:17, 23:16) nugalėjo Japonijos krepšininkus,
18-mečiai bandys pakartoti auksinį žygį: penki gynėjai geriau nei penki centrai
Didžiausių vasaros išbandymų metą pasitinka dar viena Lietuvos jaunimo rinktinė. Liepos 27 – rugpjūčio 4 dienomis Tamperėje (Suomija) šalies 18-mečių vaikinų rinktinė varžysis
Amerikiečiai ir vėl vargo, o Serbija nepasigailėjo graikų
Olimpiadai besiruošiančios krepšinio rinktinės paskutinį kartą išsibandė jėgas prieš Paryžiuje vyksiančias žaidynes. Skambia nata kontrolinių rungtynių ciklą baigė
Vokiečiai ir ispanai šventė pergales draugiškose rungtynėse
Penktadienį geriausios pasaulio krepšinio rinktinės toliau ruošėsi kitą savaitę prasidėsiančioms Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Pergales kontrolinėse rungtynėse skynė Ispanijos
Pasaulio čempionai surikiavo sudėtį olimpinėms žaidynėms
Vokietijos krepšinio rinktinės strategas Gordonas Herbertas pasirinko 12 krepšininkų, kurie sieks medalių olimpiniame Paryžiuje, rašo Krepšinis.lt.Lyginant su pergalingu
Pasaulio čempionai pasiekė revanšą prieš prancūzus
Po triuškinančios nesėkmės pirmajame tarpusavio kontroliniame mače Vokietijo nacionalinė komanda psiekė revanšą prieš Prancūzijos rinktinę.Pasaulio čempionai Monpelje mieste
Wembanyamos vedami prancūzai Vokietijoje sutriuškino pasaulio čempionus
Kol vienos rinktinės kovoja dėl patekimo į Olimpines žaidynes kvalifikacijos turnyruose, bilietu į Paryžių turinčios kekipos žaidžia draugiškas rungtynes.Triuškinančią pergalę
"Bayern" pagaliau triumfavo Bundeslygoje, čempionu tapo ir "Žalgirio" viliojamas įžaidėjas
Vokietijos pirmanybių finale susitiko au Eurolygos atstovai, o pagaliau triumfavo Miuncheno "Bayern".Pablo Laso auklėtiniai išvykoje 88:82 (22:21, 22:25, 21:6, 23:30) palaužė Berlyno
Vokietijoje išvengta sensacijos: ALBA laimėjo lemiamą pusfinalio mūšį
Vokietijos pirmenybėse išvengta sensacijos: ant bedugnės krašto atsidūrusi Berlyno ALBA triumfavo lemiamame pusfinalio mūšyje.Israelio Gonzalezo auklėtiniai savo gerbėjų akivaizdoje
Pasaulio čempionai paskelbė rinktinės kandidatų sąrašą
Vokietijos krepšinio rinktinės treneris Gordonas Herbertas paskelbė žaidėjų sąrašą, kurie ruošis šią vasarą vyksiančiam olimpinių žaidynių turnyrui, rašo
NBA ir Vokietijos rinktinės žvaigždė debiutavo profesionaliame futbole
Vokietijos krepšinio superžvaigždei Dennisui Schroderiui NBA sezonas baigėsi jau seniai. Tiesa, 30-metis įžaidėjas nenuobodžiauja – penktadienį jis atliko savo profesionalų debiutą
Pasaulio čempionams prisireiks ieškoti naujo trenerio
Į aukščiausias viršūnes Vokietijos krepšinio rinktinę nuvedęs Gordonas Herbertas po Paryžiaus olimpinių žaidynių pasuks kitu keliu, rašo Krepšinis.lt.Trečiadienį
Daugiau nei metus nerungtyniavęs buvęs žalgirietis rado darbovietę
Šį sezoną nerungtyniavęs buvęs žalgirietis Augustine'as Rubitas rado naują darbovietę bei liks Vokietijos aukščiausioje lygoje.Amerikietis paskutinę galimą registruoti naujokus
Schilleris stos prie Vokietijos komandos vairo
Buvęs Kauno "Žalgirio" vyriausiasis treneris Martinas Schilleris stos prie Vokietijos aukščiausiosios lygos komandos vairo.Specialistas iš Austrijos sukirto rankomis su Fechtos
Turkus išgelbėjo Šaro auklėtinio metimas, netikėta čempionų nesėkmė, ispanų krachas ir latvių pergalė
Sekmadienį įvyko dar viena porcija rungtynių, kuriose krepšinio rinktinės kaunasi dėl vietos Europos čempionate, rašo Krepšinis.lt.Dramatišką pergalę iškovojo
Latvių staigmena: svečiuose parklupdė Ispanijos rinktinę su Rubio (laimėjo vokiečiai ir turkai)
Staigmeną atrankos į 2025-ųjų Europos čempionatą starte pateikė vieni būsimojo tunyro šeimininkų Latvijos vyrai, rašo Krepšinis.lt.Latviai Saragosoje 79:75 (23:14, 17:23,
LKF patvirtino visų rinktinių trenerius bei iškėlė tikslus, vyrų komandai – ne tik patekimas į olimpiadą
Antradienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) vyko Vykdomojo komiteto posėdis. Susirinkimo metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai bei iškelti tikslai visoms šią vasarą
Paaiškėjo Lietuvos jaunimo rinktinių Europos čempionatų grupių burtai
Šią popietę Freizingo mieste Vokietijoje ištraukti FIBA jaunimo rinktinių Europos čempionatų burtai, po kurių paaiškėjo kuriose grupėse susikaus Lietuvos jaunimo rinktinės.