Naujienos kraunasi...

"Sūduva" reabilitavosi prieš "Tauragę", "Šilutė" palaužė "Palangą" (kiti rezultatai)

nklyga.lt
Vakar patyrusi pralaimėjimą Jonavoje, šiandien Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo reabilituotis savo sirgalių akivaizdoje.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namie 81:72 susitvarkė su „Tauragės“ ekipa.

Pirmoji rungtynių dalis Suvalkijos sostinės ekipai nebuvo itin lengva – persvarą prieš pat ilgąją pertrauką sūduviečiai suspėjo įgyti tik po paskutinę kėlinio sekundę pataikyto Manto Kadzevičiaus metimo (33:31).

Vis tik reikalus šeimininkai pradėjo tvarkyti po pertraukos. „Sūduvos-Mantingos“ žaidėjai trečiojo kėlinio pradžioje spurtavo 10:1 ir greitai susikrovė saugesnį pranašumą (43:35).

Antroje ketvirčio pusėje Marijampolės klubas dar kartą žybtelėjo, kai po tritaškį pataikė Andrius Aleksandrovas ir Ignas Labutis, po kurių tolimų metimų skirtumas tarp komandų tapo dviženklis (51:39).

Ketvirtajame kėlinyje „Sūduva-Mantinga“ vadžių iš savo rankų nebepaleido ir iškovojo 13-ąją sezono pergalę.

Tiesa, šias rungtynes sūduviečiai baigė be vieno savo lyderių Antano Udro, kuris užsidirbęs dvi nesportines pražangas mačą baigė rūbinėje. Jis spėjo pelnyti 13 taškų (5/8 dvit., 1/4 trit.,) bei atkovoti 9 kamuolius.

„Sūduva-Mantinga“: Martynas Zigmantavičius ir Rokas Stankevičius po 15, Antanas Udras ir Mantas Kadzevičius po 13, Žygimantas Šimonis 11.

„Tauragė“: Paulius Parachomikas 17, Tadas Sebežiovas 14, Paulius Morkeliūnas 12, Artūras Pelšas 10.

Kritiniu rungtynių momentu užtikrintai sužaidę „Telšiai“ (10-8) Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) įsirašė dramatišką pergalę. Augenijaus Vaškio auklėtiniai namų rungtynėse 68:63 (15:20, 14:22, 19:11, 20:10) įveikė Mažeikių „Erelius“ (8-10) bei nutraukė jų keturių pergalių seriją.

Likus žaisti tris minutes iki rungtynių pabaigos, Ignas Razutis pelnė du taškus ir išlygino rungtynių rezultatą – 60:60. Kitoje atakoje Antanas Bertašius blokavo Emilijaus Gumuliausko metimą, tačiau galimybe išsiveržti į priekį svečiams pasinaudoti nepavyko.

Aurimas Urbonas suklydo perduodamas kamuolį, o situaciją gelbėti bandęs Tomas Rimša iš karto neleistinai sustabdė Eriką Kubilų bei buvo nubaustas nesportine pražanga.

Erikas Kubilius iš pradžių realizavo baudų metimus,  paskui telšiškiai net du kartus atsikovojo kamuolį puolime, kol galiausiai Ovidijus Kaminskis pridėjo dar du taškus ir „Telšiai“ pirmavo 64:60.

Prieš prasidedant paskutinei minutei, „Ereliai“ prarado kamuolį, kuo pasinaudojęs Tomas Domarkas padidino Telšių klubo persvarą iki šešių taškų – 66:60.

Po minutės pertraukėlės I.Razutis taikliu tolimu metimu dar perpus sugebėjo sumažinti mažeikiškių atsilikimą – 63:66, tačiau pražanga sustabdytas O.Kaminskis neklydo ir įtvirtino „Telšių“ pergalę – 68:63.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 14 (5/13 metimai), Mindaugas Norkus 13, Kajus Okmanas 12 (3/10 metmai).

„Ereliai“: Ignas Razutis 18, Tomas Rimša 16 (3 blk.), Antanas Bertašius 11 (8 atk. kam.).

Molėtų „Ežerūnas“ (7-11) išvykoje 91:84(26:19, 21:13, 25:23, 19:29) įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ (12-6) ekipą.

Svečiai sužaidė puikią pirmąją rungtynių pusę, po kurios pirmavo 47:32, o prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui „Ežerūnas“ vis dar turėjo saugią 17 taškų persvarą (72:55).

Vis tik, „Neptūnas-Akvaservis“ ketvirtajame kėlinyje kilo į lemiamą šturmą. Šeimininkai ketvirtį pradėjo spurtu 8:0 ir deficitą sumažino iki vienženklio (63:72), o po kelių akimirkų ekipas teskyrė 4 taškai (76:80).

Tačiau I.Lukošius blokavo metimą, o kitoje atakoje įkrovė į krepšį ir „Ežerūnui“ sugrąžino 8 taškų persvarą (84:76), kurios pakako iki pat susitikimo pabaigos.

Mačo herojus I.Lukošius šiose rungtynėse per 38 minutes pelnė 29 taškus (14/21 dvit., 1/4 baudos), sugriebė 16 kamuolių, blokavo 7 metimus, atliko du rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 baudas, kartą suklydo, užsidirbo dvi asmenines pražangas ir surinko 45 naudingumo balus. Šis pasiekimas yra geriausias šio sezono rezultatas.

Įdomu ir tai, jog be I.Lukošiaus dar penki „Ežerūno“ krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o rungtynėse pasižymėjo absoliučiai visi aikštelėje pasirodę žaidėjai.

„Neptūnas-Akvaservis“: Jonas Dumašius 22 (6/10 trit.), Arūnas Mikalauskas 18 (8 atk. kam.), Mindaugas Stašys 17 (5/15 metimų, 7 atk. kam., 9 rez. perd., 25 naud. bal.)

„Ežerūnas“: Ignas Lukošius 29 (14/21 dvit., 16 atk. kam., 7 blk., 45 naud. bal.), Karolis Lukošiūnas 12 (12 atk. kam.), Laurynas Kirlys 11, Jonas Zakas, Marius Pociukonis ir Arnas Adomavičius po 10.

Trečiąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo „Jonavos“ (9-9) klubas išvykoje 83:72 (14:15, 26:20, 28:10, 27:15) įveikęs Kauno „Žalgirio“ (8-10) dublerių krepšininkus.

Įveikę jaunuosius žalgiriečius jonaviečiai ne tik atsirevanšavo už skaudžią nesėkmę Jonavoje pirmose sezono rungtynėse (63:64), bet ir aplenkė Kauno ekipą NKL turnyrinėje lentelėje.

Po lygios rungtynių pradžios Kauno „Žalgirio“ dubleriai pirmieji pabandė susikrauti solidesnį pranašumą (9:14). Martynas Pacevičius ir Johnas Brisco kėlinio pabaigoje stabilizavo situaciją (14:15). Antrajame kėlinyje „Jonava“ spurtavo 8:0 bei atitrūko 27:19. Nors šeimininkams ketvirčio metu buvo pavykę grėsmingai priartėti ir sumažinti deficitą iki dviejų taškų (33:35), „Jonava“ išlaikė persvarą iki pirmosios mačo dalies pabaigos (40:35).

„Jonava“ surengė dar vieną spurtą trečiojo kėlinio pradžioje ir pranašumą padidino iki 12 taškų (52:40). Svečiai nemažino apsukų ir įgijo triuškinamą 23 taškų persvarą (68:45). Ketvirtasis rungtynių ketvirtis tebuvo formalumas ir užtikrintą pergalę šventė svečiai.

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 20 (9/13 dvit.), Lukas Uleckas 9, Grantas Vasiliauskas 8.

„Jonava“: Ebuka Anyaorah 22 (7/12 dvit.), Lukas Grabauksas 20 (6 atk. kam.), Martynas Pacevičius 12, Mykolas Dieninis 10.

Namuose rungtyniavusi „Šilutė“ (13-5) 73:70 (19:12, 17:20, 23:27, 14:11) pranoko „Palangos“ (6-12) ekipą, kuriai tai buvo penktoji nesėkmė iš eilės.

Šeimininkai gerai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio turėjo 7 taškų pranašumą (19:12), tačiau „Palanga“ per antrąjį ir trečiąjį kėlinius šį deficitą panaikino ir ekipos į lemiamą ketvirtį žengė esant lygiam rezultatui – 59:59.

Paskutines 10 minučių kiek sėkmingiau sužaidė šilutiškiai, kurie ir šventė pergalę.

„Šilutė“ šiame susitikime pataikė net 61 procentą mestų dvitaškių (20/33), tuo metu „Palangos“ krepšininkai įmetė 13 dvitaškių iš 30 mėginimų (43 proc.).

Šeimininkus į pergalę vedė Justas Nausėdas, kuris per 32 minutes pelnė 20 taškų (5/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/8 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, kartą suklydo ir surinko 28 naudingumo balus.

„Šilutė“: Justas Nausėdas 20 (7/8 metimai, 8 atk. kam., 28 naud. bal.), Evaldas Džiaugys 15, Jeffery Perkinsas 14, Calebas Brownas Oetjenas 11.

„Palanga“: Nerijus Barauskas (7 atk. kam.), Haroldas Saprykinas ir Mantvydas Staniulis po 13, Tadas Pažėra 11, Bobas van Zijverdenas 10 (7 atk. kam.)

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio

Plungės "Olimpas" nesnaudžia: pirmasis legionierius, LKL žaidęs centras bei vietinis talentas
Plungės „Olimpas“ oficialiai pristatė pirmąjį legionierių. Plungiškiai sukito rankomis su 27-erių Jaredu Smallu.Amerikietis pastaruosius dvejus metus žaidė aukščiausioje
Dimša keliasi į NKL čempionų gretas
Toliau aktyviai sudėties dėlionę pildantis „7bet-NKL“ čempionas „Jurbarkas-Karys-Manvesta“ pasikvietė Egidijų Dimšą.Patyręs aukštaūgis praėjusį sezoną
Olimpinis medalininkas žais NKL čempionų gretose
„7bet-NKL“ čempionai „Jurbarkas-Karys-Manvesta“ pradėjo pasiruošimą titulo gynybai ir oficialiai pranešė apie prie komandos prisijungiantį Gintautą Matulį.Utenos
Gecevičius nekabina sportbačių ant vinies
„Telšiai“ oficialiai pranešė apie skambų naujoką. Žemaitijos sostinės klubas pasirašė sutartį su 36-erių Martynu Gecevičiumi.193 cm ūgio snaiperis praėjusį
Mažeikiečiai pranoko "Ryto" dublerius
Pirmose draugiškose sezono rungtynėse Mažeikių „M Basket-Delamode” krepšininkai 86:80 (21:17, 21:16, 30:20, 14:28) nugalėjo Vilniaus „Ryto-2” krepšininkus.Vos
Lekūnas grįžta į NKL
Praėjusį sezoną pirmą kartą legionieriaus duonos paragavęs Tomas Lekūnas artėjantį sezoną sugrįš į „7bet-NKL“. Lietuvis papildė „Šilutės“ komandą.Puolėjas
Naujasis pasiruošimą pradėjusių "Žalgirio" dublerių treneris: su darbu ir noru viskas bus gerai
Kauno „Žalgirio“ sistemos jaunieji krepšininkai šią savaitę pradėjo oficialų pasiruošimą 2024–2025 m. sezono kovoms.Pirmose komandinėse treniruotėse kartu
"Kretingoje" – iš Prancūzijos grįžtantis bei LKL patirties turintis įžaidėjas
„Kretingą“ papildys iš Prancūzijos į „7bet-NKL“ pirmenybes sugrįžtantis Mantvydas Staniulis, skelbiama pranešime spaudai. Pastaruosius pusantrų metų 27-erių
Dar turi parako: 39-erių snaiperis atvyksta į Palangą
Savo karjeroje taško dar nededantis Mantas Ruikis artėjantį sezoną rungtyniaus Palangos „Olimpe“. Su 39-erių veteranu pasirašyta sutartis vienam sezonui, oficialiai paskelbė
"Ryto" dublerių gretose – Šiaulių krepšinio legendos sūnus bei panevėžietis
Artėjančiame sezone Vilniaus „Ryto“ marškinėlius apsivilks „Betsafe-LKL“ čempionate jau spėję debiutuoti devyniolikmečiai – Deividas Žukauskas ir Nikas Stuknys.
NKL: čempionai pasikvietė Nausėdą, "Šilutė" – Urboną, Budrys grįžtą į gimtąjį miestą
„Jurbarkas-Karys“ oficialiai pranešė apie dar vieną naujoką. „7bet-NKL“ čempionai padėjo parašą ant sutarties su 32-ejų Justu Nausėdu. Pastaruosius ketverius
Žalgirietis pakviestas į prestižinę talentų stovyklą Niujorke
Kauno „Žalgirio“ sistemos auklėtinis Dovydas Buika šią savaitę pasisems neįkainojamos patirties už Atlanto. Krepšininką pakvietė į rugpjūčio 8–11 dienomis Niujorke
"Delikatese" – Kaukazo lygoje siautėjęs gynėjas, "Šilutė" išlaikė ukrainietį
Joniškio „Delikatesas“ oficialiai pristatė pirmąjį naujoką. Joniškio klubas pasirašė sutartį su Kennethu Milleriu. 29-erių amerikietis prabėgusiame sezone
"Žalgiris" atsisveikino su dar vienu talentingu jaunuoliu
Ateinantį sezoną Kauno „Žalgirio-2“ gretose nebeliks 21-erių Dominyko Butkos. Apie tai oficialiai pranešė klubas.Panevėžietis kauniečių sistemoje praleido ketverius metus,
42-ejų Delininkaitis dar nekabina sportbačių ant vinies
Tomas Delininkaitis taško savo karjeroje dar nededa. Su „Jurbarku-Kariu“ čempionu tapęs 42-ejų veteranas lieka jurbarkiečių gretose dar vieneriems metams. Geriausio „7bet-NKL“
Jaunieji žalgiriečiai Italijoje tikrinsis jėgas su NCAA universiteto komanda
Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda rugpjūčio 1–4 d. Italijoje semsis tarptautinio krepšinio patirties ir sužais draugiškas rungtynes su JAV studentų lygos (NCAA) aukščiausiojo
LKF sprendimas: prie 13-os licencijuotų NKL klubų prisijungs dar 3
Liepos 24 d. įvyko galutinis LKF klubų licencijavimo komisijos posėdis, kurio metu buvo licencijuoti klubai, atitinkantys Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos dalyvio kriterijus. Viso licencijavimo
LKF: 10 klubų atitinka licencijavimo antrajai lygai reikalavimus, likusiems teks tai įrodyti
Liepos 11 d. vyko Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato dalyvių licencijavimo komisijos posėdis. Kaip jau buvo skelbta anksčiau, LKF Vykdomasis komitetas birželio
Prie "Neptūno" dublerių vairo grįžta Serapinas
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ oficialiai pristatė atsinaujinusį trenerių kolektyvą ateinančiam sezonui.Į komandos vyriausiojo trenerio kėdę sugrįžta Simonas Serapinas, kuris šiose
NKL rezultatyvumo rekordo autorius keliasi į Ispaniją
Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) praėjusį sezoną siautėjęs Devinas Hutchinsonas palieka Joniškio "Delikatesą"Amrikietis karjerą tęs Ovjedo "Unicaja Banco"
"Žalgiris" susiejo ateitį su sparčiai tobulėjančiu 17-mečiu
Kauno „Žalgirio“ jaunimo sistemos komandose sėkmingai 2023–2024 m. sezone rungtyniavęs 17-metis Mantas Juzėnas pasirašė ilgalaikę sutartį su žaliai baltų klubu.Tolimesniu
"Rytas" atsisveikino su talentingu kauniečiu
Sudėties pildyti neskubantis Vilniaus "Rytas" atsisveikino jau su penktuoju Lietuvos čempionu tapusiu žaidėju.Sostinės klubas atsisveikino su pagal dvigubą licenciją rungtyniavusiu Modestu
LKF nutraukė sutartį su NKL: "Dėl labai stiprios lažybų įtakos"
Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio federacijos biure vyko neeilinis Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo sprendžiamas Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato
"Rytas" rado kuo pakeisti Šležą dublerių trenerio poste
Pasibaigus „7bet-NKL“ ir „Nostra.lt RKL“ sezonams, Vilniaus „Rytas“ pranešė, kad atsisveikina su „Rytas-2“  komandos vyriausiuoju treneriu,
Su Vainauskais išsiskyręs "Olimpas" lieka Palangoje, turi naujus savininkus bei strategą
Palangos krepšinio klubas „Olimpas“ išlieka „7bet-NKL“ žėmėlapyje ir praneša, kad keičia savininkus, bet ne lokaciją.Ketvirtadienį Palangos savivaldybėje
NKL inicijavo pokyčius klubų licencijavimo tvarkoje, keičiasi lygos vadovybė
Pirmadienį, birželio 17 d., vykusiame Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) vykdomojo komiteto posėdyje priimti sprendimai sprendžiant susidariusią situaciją po Lietuvos krepšinio
Balčiūnas paaiškina ryžtingą LKF ėjimą: NKL eilę metų – problematiškiausia sutartų rungtynių prasme
Lietuvos krepšinio federacija trečiadienį išplatino pranešimą dėl Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato organizatoriaus teisių panaikinimo asociacijai
Netikėta: LKF nutarė reorganizuoti NKL, nori atimti iš lygos turnyro organizavimą
Netikėtą pranešimą trečiadienį išplatino Lietuvos krepšinio federacija (LKF).Nors antradienį "Krepšinio namuose" vykusioje Nacionalinės krepšinio lygos